Jdi na obsah Jdi na menu

Historie

         Historie naší kapely je dlouhá. Ale jak už to tak bývá v hudebním světě, složení nezůstalo pořád stejné.

      V roce 1999 vznikla kapela Pohoda, ve které hrál Jan Vogl (kytara + zpěv), Ivana Voglová (zpěv), Jiří Bureš (baskytara), Jan Škaroupka (klávesy + zpěv) a Pavel Pruška (bicí). Zkoušky probíhaly ve sklenářství Jana Vogla v Bystrém. Vystupovalo se především na menších akcích, jako jsou svatby, firemní večírky, srazy spolužáků atd. Kapela Pohoda působila 4 roky. Po té se s kapelou rozloučili manželé Voglovi a Pavel Pruška.

      Z kapely Pohoda zbyli Jan Škaroupka (klávesy + zpěv) a Jiří Bureš (baskytara).  Oba zmiňovaní založili v roce 2003 skupinu Neutrál. Tuto kapelu doplnil na postu kytaristy Pavel Kalinovský, na bicí nástroje Aleš Hegr a v neposlední řadě zpěvák Slávek Řehůřek a zpěvačka Jitka Boháčová. Zkoušky probíhaly v Kulturní domě v Bystrém, po několika letech jsme naší zkušebnu přestěhovali do Sokolovny v Bystrém, která nám poskytla větší prostory pro zkoušení. Po několika měsících zkoušení se začalo veřejně vystupovat. Nejprve na menších akcích jako jsou firemní večírky, srazy spolužáků a svatby. Poté se začalo vystupovat i na tanečních zábavách a plesech. Postupem času si kapelu Neutrál oblíbili posluchači ze širokého okolí.

        Na konci roku 2008 kapelu opustil kytarista Pavel Kalinovský a jeho místo zaujal mladý, velmi nadějný kytarista František Borovský. Bohužel v únoru 2010 odešli z kapely Neutrál zpěvák Slávek Řehůřek, kytarista František Borovský a baskytarista Jiří Bureš.

      Z kapely Neutrál zbyli Jan Škaroupka (klávesy + zpěv), Aleš Hegr (bicí) a Jitka Boháčová (zpěv). Novými členy se stali kytarista Jirka Machala, baskytarista Milan Cacek a také zpěváci Martin Kovář a Fanda Procházka. Naše kapela obdržela informační email od stejnojmenné kapely Neutrál z Topolné, která si tento název NEUTRÁL zaregistrovala. Z toho pro nás vyplývalo, že naše kapela musí změnit název. V opačném případě naší kapele hrozily soudy, které bychom po právnické stránce nemohli vyhrát. Museli jsme také zrušit naše webové stránky, které zajišťovaly naši propagaci. Zkoušeli jsme se s kapelou Neutrál z Topolné domluvit, zda bychom nemohli užívat dále náš název Neutrál. Toto jednání bylo ale neúspěšné. Naše hudební skupina se tedy musela přejmenovat. Po dlouhém bádání jsme se přejmenovali na QWALT.

       Historie QWALTU není příliš dlouhá. Naše první vystoupení v novém složení a s novým názvem jsme odehráli 25. 12. 2010 na Štěpánské zábavě v Korouhvi. Na začátku roku 2011 jsme odehráli spoustu plesů, které se setkali s větším ohlasem. To nás motivovalo k další činnosti. V současné době pracujeme na obnově repertoáru a zkoušíme stále nové a nové písničky, které budete mít možnost slyšet na tanečních zábavách.

 

Děkujeme všem příznivcům za podporu – Hudební skupina QWALT.